Izolacja od zawsze była trudnym tematem dla ludzi z branży budowlanej. Tak, jak chodzi o izolowanie termiczne domów, jak i o izolacje wysokich temperatur. Trudno zaprzeczyć, że jest to temat, który architektom, budowniczym i konstruktorom niejednokrotnie spędzał sen z powiek.
Najnowocześniejsze technologie przyczyniły się do tego, że powstała taśma ceramiczna. Po wzmocnieniu szklanym jest ona niezastąpionym izolatorem termicznym i elektrycznym. Cechuje się niepalnością oraz odpornością na wiele mediów chemicznych. Taśma ceramiczna pleciona jest z przędzy ceramicznej i może pracować w temperaturze do 600 stopni Celsjusza. Dlatego stosowana jest tam, gdzie występują wysokie temperatury. Jeśli taśmę ceramiczną się zazbroi, może ona wytrzymywać temperaturę nawet do 1200 stopni Celsjusza. Produkt ten może być stosowany jako izolacja elementów narażonych na działanie wysokiej temperatury, termoizolacja instalacji wysokotemperaturowych, instalacji parowych oraz jako izolacja termiczna węży, kabli i przewodów.
Drugi produkt, sznur ceramiczny () , również jest doskonałą termoizolacją oraz niezwykle dobrym uszczelnieniem do zastosowań statycznych. Stosuje się różne konstrukcje, przędze i materiały, a jest to zależne od temperatury i ciśnienia pracy. W wielu wypadkach wykorzystuje się kombinacje przędz. Sznur ceramiczny wykorzystuje się do uszczelniania kotłów, komór piecowych, zbiorników, komór suszarniczych oraz młynów kulowych i strumieniowych. Na rynku można znaleźć sznury ceramiczne, które pracują w temperaturze nawet do 1400 stopni Celsjusza. Do produkcji takich sznurów używa się przędzy glinokrzemianowej czy przędzy ceramicznej „BIO”. Aktualnie produkt ten stosuje się w wielu odłamach przemysłu – koksownictwie, elektrowniach, odlewnictwie, przemyśle ceramicznym, czy chociażby w gospodarce komunalnej.